גלריה אגוזי - עתיקות אומנות ואוספים בישראל

דף בית  >  בלוג

האם הריהוט העתיק עושה קאמבק ?

פורסם בתאריך: 16/01/2011

האם הריהוט העתיק חוזר והאם הוא שווה את ההשקעה ? 
בשנות החמישים והשישים, שהמדינה הייתה עדיין צעירה ובתחילת דרכה, למרבית האוכלוסיה בארץ לא היה די כסף, בטח שלא מספיק כדי לרכוש פריטי ריהוט עתיק, אלה הפליטים שהגיעו מאירופה ושרדו את זוועות המלחמה, יכלו להסתפק בזיכרונות מבית אבא, ולהתרפק על צילומים משפחתיים ישנים בהם נראו רהיטי המשפחה שנותרו מאחור.  
 
בשנות השבעים החלה פריחה כלכלית, הדור השני לניצולי השואה כבר מרוויח די כסף כדי שיוכל להרשות לעצמו 'לשחזר' את הסיפורים עליהם גדל, "מה שלנו היה בבית בוינה" או "להורי לפני המלחמה היו רהיטים עתיקים כמו במוזיאון והגרמנים לקחו הכל" והדור החדש מנסה לשחזר עטרה ליושנה, בזו אחר זו צצות להן בשנות השבעים גלריות לעתיקות, בתחילה באזור תל אביב, בשנות השמונים צצות להן אינספור חנויות שמייבאות ארצה כמויות גדולות של ריהוט ישן ועתיק בעיקר ממדינות סקנדינביה, אנגליה וצרפת, כך גם בשוק הפשפשים - זהו תור הזהב הראשון של הריהוט העתיק בארץ ישראל.
 
 
בשנות התשעים בגלל תמורות רבות, חברתיות וכלכליות, הריהוט העתיק יוצא מהאופנה כמעט בבת אחת, הייבוא המאסיבי מחו"ל נפסק וחנויות רבות נסגרות.
המחירים יורדים ויורדים ועד תחילת שנות האלפיים הביקוש לריהוט עתיק הופך כמעט אפסי.
 
אבל החיים ממשיכים, אנשים מבוגרים ממשיכים לעבור לדיור מוגן בחדרונים צרים  ונאלצים למכור את פירטי הריהוט העתיק שלהם, זוגות שמתגרשים, יורדים שעוזבים לחו"ל, אנשים שיורדים מנכסיהם או יורשים ללא זיקה לדבר - כל אלה ועוד, מציעים למכירה כמויות גדולות של פרטי ריהוט עתיק.
משנות התשעים ובעיקר מתחילת שנות האלפיים, נפתחים בישראל מספר בתי מכירות פומביות המזהים את הפוטנציאל ומקבלים למכירה דרכם כמויות הולכות וגדלות של ריהוט עתיק, והקהל הישראלי תעב המציאות המזהה שבמכירות פומביות ניתן לרכוש רהיטים עתיקים במחירים נמוכים מאד, לפעמים עד כדי גיחוך, נוטש את החנויות לעתיקות, את הגלריות לריהוט עתיק במושבים באזור המרכז ואפילו את שוק הפשפשים, ונוהר לבתי המכירות הפומביות, שמצדם רק הולכים ומתרחבים.
 
העובדה שהמחיר עבור פריט ריהוט עתיק כבר לא נקבעת על ידי סוחר תאב בצע או סוחר אלטעזאכן בשוק הפשפשים, אלה נקבע בעצם על ידי המשתתפים עצמם בזמן המכירה הפומבית באולם המכירה, נותנת לקהל הישראלי את ההרגשה הטובה שהמחיר ששילמו נקבע על ידם ושבעצם השוק אמר את דברו ושזהו המחיר האמיתי של הפריט באותו רגע נתון.
 
כיום ניתן למצוא בבתי מכירות פומביות בישראל המתמחים במכירות פומביות של חפצי אומנות, חפצים ורהיטים עתיקים ופריטי עיצוב ואספנות, אין ספור 'מציאות' בתחום הריהוט העתיק, שפע גדול ומגוון מרשים של פריטים איכותיים, במחירים שלרוב נמוכים ממחירי פריטים דומים בחו"ל וזאת עוד לפני עלויות ההובלה ארצה - בקיצור זול מאד.
 
 
הקהל הישראלי שרוכש כיום פריטי ריהוט עתיק הוא קהל צעיר יותר, נהנתן יותר וגם כזה שיודע ומוכן להוציא סכומי כסף על עיצוב ביתו.
הטרנד של עיצוב פנים אקלקטי, המאפשר לרהט בית בעירוב סגנונות, חומרים ותקופות, רק מגביר את תאוותם של הקונים הצעירים לפריטים ישנים ועתיקים והצפי שהטרנד הזה ישאר איתנו עוד זמן רב.
 
 
 
 
גלריה אגוזי מקיימת אחת לחודשיים (כל 8 שבועות) מכירה פומבית ובה כ: 2,300 חפצי אומנות, פריטים ורהיטים עתיקים, פריטי עיצוב ואספנות ישנים וכמובן שטיחים ותכשיטים עתיקים ותכשיטי יוקרה יד שנייה, הכניסה וההשתתפות חינם
גם קטלוג המכירה הפומבית מחולק חינם לבאי התצוגה המוקדמת וערב המכירה
אתם בהחלט מוזמנים לבקר אותנו
 
גלריה אגוזי
שדרות שאול המלך 35 תל אביב
(מגדל בית אמריקה)
03-5277282
 
 
 
 
 
כל הפריטים המצולמים צולמו בגלריה אגוזי בתל אביב
03-5277282
 
Design by: egozi.com   Powered & Created by New-Line

דף בית |  אוסף הגלריה |  קורסים ולימודים מקצועיים |  סיורים מודרכים בחו"ל |  יש לך שאלה? |  אנחנו בתקשורת |  הערכות לביטוח |  בלוג |  תכשיטים עתיקים