גלריה אגוזי - עתיקות אומנות ואוספים בישראל

דף בית  >  בלוג

אספנות של כלי פורצלן עתיקים בגלריה אגוזי

פורסם בתאריך: 20/02/2011

גלריה אגוזי בתל אביב הנה הגלריה המובילה בישראל לקניה ומכירה של כלי פורצלן עתיקים
 
 
יריב אגוזי, בעלי הגלריה, הנו מומחה בעל שם להערכה ושמאות של חפצי פורצלן וקרמיקה עתיקים ומשנת 1983 במשך 28 שנים פועל אגוזי במרכז העשייה בתחומי הסחר, האספנות והסחר בפרטי פורצלן מהמאות ה-18, ה-19 וה-20.
 
 
בגלריה שהקים בשנת 1983 פועל כיום גם בית מכירות פומביות, המקיים 6 מכירות פומביות גדולות בכל חודשיים כשבכל מכירה מוצעים לציבור הרחב כ: 2,500 פריטי אספנות, תכשיטים וחפצי עתיקות, בתוכם מאות כלי חרסינה עתיקים. 
 
מרבית כלי הפורצלן העתיקים הנמכרים בגלריה אגוזי, מקורם בעיזבונות, ירושות ואוספים פרטיים.
 
 
כל פריט עובר בדיקה והערכה מקצועית של יריב אגוזי ובקטלוג המכירה (המחולק חינם לבאי הגלריה לפני כל מכירה פומבית) מפורטים שם היצרן, ארץ המוצא, הסגנון וטכניקת העיטור וכמובן המידות והמחיר של כל פריט פורצלן עתיק. דבר המאפשר לרוכש הפריט לקבל את מלוא המידע המקצועי לפני רכישת הפריט (מצב שלא קיים בקניה בחנות רגילה או בשווקי פשפשים בארץ ובחו"ל).
 
 
 
מדינת ישראל כמדינת הגירה ריכזה במשך שנות קיומה עושר חפצי עצום שהגיעה ארצה מכל קצוות תבל, לרבות שפע עצום של כלי קרמיקה ופורצלן עתיקים ממיטב יצרני הפורצלן בעולם.
 
 
 
למשפחות יהודיות רבות היו מערכות (סטים) כלי אוכל של מיטב בתי החרושת באירופה, ומבחר גדול של כלי הגשה ונוי עשויים פורצלן איכותי מאד, כמו כן חלק מהעולים ארצה עוד הספיקו לעלות ארצה עם תכולת הבית לרבות אוספי האומנות והעתיקות שהיו ברשותם ובכלל זה גם אוספים גדולים של כלי פורצלן מהמאות הקודמות, פסלוני פורצלן וחפצי קרמיקה נדירים מרחבי העולם, כל אלה כאמור הגיעו ארצה והחלו לעבור בירושה עד שהחליטו יורשיהם להציעם למכירה ופנו לגלריה אגוזי.
 
 
 
בשל העניין הרב וכמות האספנים הרבה, נפתח בגלריה אגוזי בתל אביב בית ספר ללימוד הערכה ושמאות של אומנות ועתיקות בו לומדים תלמידי הקורסים השונים גם הערכה של חפצי קרמיקה ופורצלן עתיקים, על ההיסטוריה של בתי היוצר המובילים והמעצבים החשובים, על הטכניקות השונות לייצור ועיטור של כלי קרמיקה ופורצלן עתיקים, על מגמות בשוק האספנות העולמי, זירות המסחר השונות (גם באינטרנט) וכמובן זיהוי העתקים וזיופים בתחום מגוון ועשיר זה.
 
 
 
לבוגרי קורס המבוא הבסיסי עומד מבחר גדול של קורסי המשך למתקדמים (קורסי התמחות) וגם קורס מתקדמים על יצרני הפורצלן החשובים
(לפרטים נוספים על קורס המשך זה לחצו על שורת הקישור הבאה)
 
 
 
 
אל תזרקו לפח שום פריט או כלי פורצלן ישן לפני שבדקתם את ערכו בגלריה אגוזי
(הבדיקה חינם ובתיאום מראש - פרטים בהמשך)
 
 
 
ניתן לרכוש כלי פורצלן עתיקים שלא נמכרו במכירות הפומביות הקודמות במחיר המינימום ההתחלתי המופיעה בקטלוג גם כחודש לאחר המכירה הפומבית עצמה - בשיטת שלם וקח (כל הקודם זוכה) ולא במכירה פומבית, בתוספת עמלת הבית בסך 15% ומע"מ רק על העמלה.
 
 
 
כל הפריטים המצולמים בעמוד זה צולמו בגלריה אגוזי בתל אביב
 
 
אם יש ברשותכם כלי פורצלן ישנים ועתיקים שאתם מעוניינים למכור, ניתן לקבל הערכה חינם, בגלריה, בתיאום מראש, או (יותר פשוט) לצלם את הפריטים ולשלוח בצירוף מידות הפריט לכתובת הדוא"ל של גלריה אגוזי: egoziart@gmail.com
 
 
 
 
גלריה אגוזי נמצאת בשדרות שאול המלך 35 בתל אביב (מגדל בית אמריקה) בסמוך לבית המשפט ובהמשכו של מוזיאון תל אביב לאומנות.
 
שעות פעילות הגלריה:
בימים א' עד ה' 11:00-20:00
בימי שישי וערבי חג 11:00-14:00
בשבת סגור
טלפון בגלריה: 03-5277282
 
 
כל פריטי הפורצלן העתיקים המוצעים למכירה בגלריה אגוזי מצולמים, כולל תיאור ומחיר, באתר האינטרנט של הגלריה בלחיצה על הקישור הבא:
 
 
Design by: egozi.com   Powered & Created by New-Line

דף בית |  אוסף הגלריה |  קורסים ולימודים מקצועיים |  סיורים מודרכים בחו"ל |  יש לך שאלה? |  אנחנו בתקשורת |  הערכות לביטוח |  בלוג |  תכשיטים עתיקים