אודות בית הספר


ברוכים הבאים לבית הספר המוביל בישראל ללימודי הערכה ושמאות של יצירות אומנות, חפצים עתיקים, פרטי אספנות ותכשיטים.
אם תמיד חלמתם ללמוד על הערכה אומנותית וכספית של חפצי אומנות, עתיקות ותכשיטים, או שאתם מתכננים להשתלב בתעסוקה מקצועית בתחומים אלה, הגעתם למקום הנכון.
בבית הספר בניהול יריב אגוזי, נערכים מידי שנה, קורסים מקצועיים ברמות שונות במגוון נושאים, החל מקורס מבוא בסיסי וכלה בקורסי המשך מתקדמים למבקשים להתמחות בתחום מסויים. כמו כן מתקיימים במשך השנה אירועים מיוחדים כגון סיורי גלריות, הרצאות מיוחדות שלא במסגרת קורס, סדנאות ומפגשים עם אמנים ואוצרים.

יריב אגוזי עוסק בתחומי האומנות, האספנות והעתיקות משנת 1983 ומשנת 1991 ועד היום לימד באינספור בתי ספר ומכללות ללימודי אומנות והערכת עתיקות וצבר ידע רב, הן כמומחה מוביל בתחום והן כמרצה מיומן ומנוסה.
הוא החל את דרכו כמרצה בבית הספר שהקים בשעתו בגלריה אגוזי בתל אביב, וכיום הוא מנחה קורס ייחודי ומקצועי לשמאות, אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות יחד עם מיטב המומחים בארץ במסגרות שונות.

בית הספר בניהול מומחה האמנות יריב אגוזי מציע לתלמידיו מגוון עשיר של הרצאות, סדנאות וקורסים מרתקים, החל מקורס מבוא בסיסי וכלה בקורסי התמחות למתקדמים.
קורס המבוא מורכב מ-27 מפגשים חד שבועיים, כל מפגש בן שלוש שעות (עם הפסקה כמובן) כשהקורס מודלרי וכל מפגש הינו אוטונומי ועומד בזכות עצמו, כך שאם הפסיד התלמיד הרצאה או סיור, אין זה מונע ממנו ללמוד שבוע לאחר מכן נושא אחר, ניתן להשלים חינם כל הרצאה או מפגש בכל קורס מקביל הנפתח במשך השנה.

קורס המבוא מתחיל מההרצאה ה'קלה' ביותר בנושא פורצלן אירופאי במאות ה-18 וה-19 וממשיך לעלות בדרגות הקושי עד להרצאות ה'קשות' יותר בנושאים כמו אומנות סינית ויפנית עתיקה וזאת כדי לאפשר גם לתלמידים משוללי רקע או השכלה רלבנטית בתחום לצלוח אותו באופן מהנה ומייטבי. 
כל מרצה יכול להציג בפני התלמידים עשרות רבות של 'דוגמאות חיות' רלוונטיות לשיעור המועבר ובכך להמחיש בצורה הטובה ביותר את החומר הנלמד בקורס.

במהלך הקורס נערכות סדנאות בנושאים שונים, בהן יכולים התלמידים לבחון הלכה למעשה את הידע שצברו, תוך המחשה על ידי עשרות חפצי אומנות, פרטי אספנות, עתיקות ותכשיטים עתיקים מאוסף הגלריה. התלמידים מוזמנים לגעת ולבחון כל חפץ, תוך הנחייה מקצועית של המרצה, אנו מאמינים גדולים בקשר הלא אמצעי עם החפץ ועם הקישור לפרקטיקה.

בקורס המורחב (27 מפגשים) מרצים מומחים מהמובילים בישראל שמגיעים ממרכז העשייה בתחום, קרי: שמאים ומעריכי ביטוח, אספנים גדולים, סוחרים ובעלי גלריות, אוצרי אומנות, רסטורטורים וכיוב' המביאים עימם, מעבר לידע האקדמי הנרחב שברשותם, גם הרבה מאוד ניסיון מעשי וקישור לפרקטיקה. שילוב ייחודי זה, עתידי לעזור לך לזהות בין השאר חיקויים, העתקים וזיופים, להעריך כספית את שווים הראלי של כל הפריטים לצרכי ביטוח או מימוש, הבנת מגמות בתחומי המסחר והאספנות בארץ ובעולם, הכרת שיטות הסחר השונות באומנות, עתיקות ופריטי אספנות החל מבתי מכירות פומביות, גלריות לעתיקות ושווקי פשפשים וכלה בזירות אינטרנטיות מובילות כדוגמת e-bay ועוד.
הקורס המקוצר (16 מפגשים) מועבר כולו על ידי מר יריב אגוזי

הקורס איננו מצריך ידע מוקדם והוא מוגש בגובה העיניים, אולם במידה ויש לך ידע מוקדם, (כגון קורס אוצרות, תואר ראשון בתולדות האומנות וכיוב'), אתה עתיד לחוות את הקורס אחרת 
 בשל העובדה שהקורס עוצר נשימה מבחינה ויזואלית, אנו מעניקים לכל תלמיד ספר ובו כל התקצירים של כל ההרצאות  מה שמייתר את הצורך לכתוב במהלך ההרצאה (אם זאת, במידה וכן תירצה לרשום סיכום או הערות- יש פד כתיבה, ניירות וכלי כתיבה).

בסיום הקורס מוענקת לבוגרים תעודת סיום בה מפורטים כל 27 הנושאים שנלמדו במהלך קורס המבוא הבסיסי.
התעודה הינה מוכרת ברוב המקומות העוסקים בתחום כולל מקומות המתמחים בהערכה ושמאות

לבוגרי הקורס מוצעים מגוון קורסי המשך למתקדמים (קורסי התמחות) שהינם קצרים וזולים יותר. 6 מפגשים לקורס התמחות בנושאים: פורצלן, ברונזה, כלי כסף ועוד. כל מפגש בן 3 שעות.

מעל 80% מהעוסקים במלאכת השמאות, ההערכה וכיוב' הינם תלמידים של יריב אגוזי שהרצה לאורך השנים במסגרות הלימוד וההכשרה הנחשבות ביותר כגון: 'אסכולות', האוניברסיטה הפתוחה, 'הקתדרה', בית הספר לאדריכלים ומעצבי פנים של ברברה ברזין ועוד.

כמתעניין- מגיעות לך מאיתנו 2 הרצאות התרשמות חינם, שרק לאחריהן, במידה ותרצה להמשיך, נשמח לרשום אותך לקורס כולו.

להזמנת מקום בהרצאה הבאה (חינם) לצורך התרשמות, צרו קשר עוד היום עם יריב אגוזי בטלפון 03-5277282 או בדוא"ל: egoziart@gmail.com

הבא הקודם