קורס הערכת אמנות ועתיקות עם יריב אגוזי בטירת שלום נס ציונה


 
 
 
ברוכים הבאים לבית הספר המוביל בישראל ללימודי הערכה ושמאות של יצירות אומנות, חפצים עתיקים, פרטי אספנות ותכשיטים.
אם תמיד חלמתם ללמוד על הערכה אומנותית וכספית של חפצי אומנות, עתיקות ותכשיטים, או שאתם מתכננים להשתלב בתעסוקה מקצועית בתחומים אלה, הגעתם למקום הנכון.
בבית הספר של גלריה אגוזי שעבר לאחרונה לטירת שלום בנס ציונה, נערכים מידי שנה, קורסים מקצועיים ברמות שונות במגוון נושאים, החל מקורס מבוא בסיסי וכלה בקורסי המשך מתקדמים למבקשים להתמחות בתחום מסויים. כמו כן מתקיימים במשך השנה אירועים מיוחדים כגון סיורי גלריות, הרצאות מיוחדות שלא במסגרת קורס, ארועי תרבות ואומנות, סדנאות ומפגשים עם אמנים ואוצרים.
 
 
 
 
 
יריב אגוזי עוסק בתחומי האומנות, האספנות והעתיקות משנת 1983 ומשנת 1991 ועד היום לימד באינספור בתי ספר ומכללות ללימודי אומנות והערכת עתיקות וצבר ידע רב, הן כמומחה מוביל בתחום והן כמרצה מיומן ומנוסה.
בבית הספר שהקים בגלריה אגוזי בתל אביב, הוא מנחה קורס ייחודי ומקצועי לשמאות, אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות יחד עם מיטב המומחים בארץ.
 
 
 
 
 
בית הספר של גלריה אגוזי מציע לתלמידיו מגוון עשיר של הרצאות, סדנאות וקורסים מרתקים, החל מקורס מבוא בסיסי וכלה בקורסי התמחות למתקדמים.
קורס המבוא הארוך מורכב מ-27 מפגשים חד שבועיים והקורס מבוא הקצר מורכב מ-16 מפגשים ועלותו גם נמוכה יותר רק 4,000 ש"ח (כולל מע"מ) לכל הקורס (במקום 6,800 ש"ח עלות הקורס במתכונתו הארוכה), כל מפגש בן שלוש שעות (עם הפסקה כמובן) כשהקורס מודלרי וכל מפגש הינו אוטונומי ועומד בזכות עצמו, כך שאם הפסיד התלמיד הרצאה או סיור, אין זה מונע ממנו ללמוד שבוע לאחר מכן נושא אחר, ניתן להשלים חינם כל הרצאה או מפגש בכל קורס מקביל הנפתח במשך השנה.
 
 
 
 
 
ללמוד על ענתיקות בקורס מקצועי הנערך בטירת שלום נס ציונה בהנחיית יריב אגוזי מגלריה אגוזי 03-5277282 
או לנייד של יריב 054-7626439
 
 
 
 
 
 
 
הקורס איננו מצריך ידע מוקדם והוא מוגש בגובה העיניים, אולם במידה ויש לך ידע מוקדם, (כגון קורס אוצרות, תואר ראשון בתולדות האומנות וכיוב'), אתה עתיד לחוות את הקורס אחרת 
בשל העובדה שהקורס עוצר נשימה מבחינה ויזואלית, אנו מעניקים לכל תלמיד חוברת ובה כל התקצירים של כל ההרצאות  מה שמייתר את הצורך לכתוב במהלך ההרצאה (אם זאת, במידה וכן תירצה לרשום סיכום או הערות- יש פד כתיבה, ניירות וכלי כתיבה כאן בגלריה).
 
 
 
 
 
 
 
 
להלן רשימת הנושאים שילמדו בקורס החדש בטירת שלום:
1. הרצאה ראשונה:: מבוא לכלי פורצלן עתיקים שיוצרו במאות ה-18 וה-19 (כולל הכרת חומרים, טכניקות ייצור ועיטור) ועוד
2. הרצאה שנייה: מבוא להכרת המאפיינים של סגנון הארט נובו בארכיטקטורה, עיצוב פנים, חפצי אומנות דקורטיבית ותכשיטים שיוצרו בין השנים 1890-1917
3. הרצאה שלישית: מבוא להכרת המאפיינים של סגנון הארט דקו בארכיטקטורה, עיצוב פנים, חפצי אומנות דקורטיבית ותכשיטים שיוצרו בין השנים 1920-1935
4. הרצאה רביעית: מבוא להערכת כלי כסף עתיקים ומתכות לא אצילות
5. הרצאה חמישית: מבוא ליודאיקה ופרטי פולקלור יהודיים עתיקים (מסחר, אספנות והערכה מקצועית כולל זיופים, וזיהוי חיקויים והעתקים)
6. הרצאה שישית: מבוא חפצים שנוצרו ב'בצלאל' בירושלים במחצית הראשונה של המאה העשרים (מסחר, אספנות והערכה מקצועית כולל זיופים, וזיהוי חיקויים והעתקים)
7. הרצאה שביעית: הכרת המאפיינים של סגנונות חשובים באומנות דקורטיבית חלק א' (גוטי, רנסנס, בארוק, רוקוקו)
8. הרצאה שמינית: הכרת המאפיינים של סגנונות חשובים באומנות דקורטיבית חלק ב' (אמפיר (נפוליאון הראשון), תנועת הארט אנד קראפטס + התנועה האסטתית ויסודות באומנות איסלם הודו)
9. הרצאה תשיעית: מבוא לחפצים ופסלים עתיקים עשויים ברונזה
10. הרצאה עשירית: מבוא להערכה ואספנות של חפצי אומנות דקורטיבית עתיקים עשויים אמייל + מיקרו מוזאיקה + פיאטרה דורה (שלושה נושאים בהרצאה אחת מרתקת ועוצרת נשימה מבחינה ויזואלית)
11. הרצאה אחת עשרה: מבוא לחפצים עתיקים עשויים זכוכית וקריסטל (זכוכית בוהמית, צרפתית ועוד...)
12. הרצאה שתיים עשרה: מבוא לגמולוגיה (זהב, פנינים, יהלומים ואבני חן) זה הבסיס להבנת ההרצאה הבאה על תכשיטים עתיקים
13. הרצאה שלוש עשרה: מבוא לתכשיטים עתיקים (סגנונות, מאפיינים תקופתיים, טכניקות עיטור וייצור, הערכה אומנותית וכספית, הכרת זירות המסחר השונות, זיופים ועוד...) לא לנשים בלבד!
14. הרצאה ארבע עשרה: מבוא לריהוט עתיק (הכרת חומרים, מאפיינים תקופתיים ושיוך סגנוני, הערכת מחיר, טיפים לרכישה נבונה , מגמות בתחום כיום ועוד
15. הרצאה חמש עשרה: יצרני הזכוכית החשובים במאה העשרים (אמיל גאלה, דום ננסי, רנה לליק, לואיס קומפורט טיפאני, סבינו פריס ועוד)
16. אלים ומפלצות (הכרה ופיענוח של סמלים וצפנים באומנות)
 
 
 
 קורס הערכת אמנות ועתיקות עם יריב אגוזי בטירת שלום נס ציונה יפתח מיד אחרי החגים בתאריך 15.10.17
למידע נוסף ולהזמנת מקום בהרצאת התרשמות חינם: 03-5277282  או לנייד של יריב אגוזי 054-7626439