בית הספר המוביל בישראל ללימודי הערכה ושמאות של יצירות אומנות ועתיקות


 
 
 
 
לימודי שמאות אמנות – הערכת יצירות אמנות, עתיקות ותכשיטים בקורס מקצועי בהנחיית יריב אגוזי 054-7626439
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזה 29 שנה, מנחה מומחה האמנות והשמאות יריב אגוזי קורסים וסדנאות ללימודי שמאות והערכת אומנות.
 
בקורסים אלו נלמדים נושאים כגון: הערכת אומנות ישראלית והכרת שוק האומנות העולמי, הערכה אומנותית וכספית של יצירות אומנות פלסטית ודקורטיבית, שמאות והערכה מקצועית של רהיטים עתיקים, שטיחים ואריגים עתיקים, חפצי יודאיקה עתיקים, קריסטלים וכלי זכוכית עתיקים, חפצי שנהב עתיקים, הערכת מניאטורות ויצירות אמייל עתיקות, אומנות רוסית עתיקה, פסלי ברונזה ושיש עתיקים ועוד.
 

במהלך הלימודים, מעבר להערכה כספית, ילמדו גם המאפיינים של כל הסגנונות האומנותיים, ויוצגו כלים מעשיים לזיהוי הסגנון ולשיוך תקופתי נכון. ילמדו טכניקות זיהוי חיקויים והעתקים כדי להימנע מזיופים וכמובן יוצגו זירות המסחר השונות בעולם החל ממכירות פומביות ושווקי פשפשים וכלה בזירות המקוונות השונות.
 
בקורס מרתק זה, מרצה יריב אגוזי הנחשב למומחה מוביל בתחומי האומנות והעתיקות ומגיע ממרכז העשייה בתחום, ומביא איתו ידע נרכש ונסיון מעשי נצבר שאין שני לו בארץ כיום.

הלימוד נעשה בקבוצות קטנות ובצורה אינטימית בליווי אישי צמוד במפגשים חד שבועיים
למידע נוסף ולהזמנת מקום בהרצאת התרשמות חינם:  054-7626439 (ווטסאפ) או במייל: egoziart@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקורס ילמדו הנושאים הבאים: ריהוט עתיק תקופתי, סגנונות באומנות דקורטיבית, אומנות ישראלית, הערכה ושמאות של חפצי אומנות, זיופים וחיקויים באומנות, גמולוגיה ותכשיטים עתיקים, כלי פורצלן וזכוכית עתיקים, כלי כסף, פרטי יודאיקה, בצלאל ופולקלור יהודי, שטיחים ואריגים עתיקים, אומנות המזרח הרחוק (אומנות סינית ויפנית עתיקה), פסלי ברונזה שיש וטרקוטה, יצירות משנהב, לכה ואמאיל ועוד...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקורס הקרוב, ללימודי שמאות אמנות והערכת חפצים ותכשיטים עתיקים, בהנחיית מומחה האמנות הוותיק יריב אגוזי, מתוכנן להפתח בקרוב ויערך בימי א' בערב מהשעה 18:00 (כל הרצאה 3 שעות) עד השעה 21:00 - בבית פרטי בשכונת טירת שלום בנס ציונה. (ניתן להגיע להרצאת התרשמות חינם על בסיס מקום פנוי ובתיאום מראש בלבד).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום רב ותודה התענינותך בעניין הקורס הקרוב, ללימודי שמאות אמנות והערכת חפצים עתיקים, בהנחיית יריב אגוזי:
הקורס מתוכנן להפתח בקרוב ויערך בימי א' בערב מהשעה 18:00 (כל הרצאה 3 שעות) עד השעה 21:00 
בבית פרטי בשכונת טירת שלום בנס ציונה וניתן להגיע להרצאת התרשמות חינם רק בבקשה להודיע מראש שנשמור לכם מקום (זה על בסיס מקום פנוי ובתיאום בלבד).
עלות כל הקורס לכל ה-16 מפגשים (סה"כ: 48 שעות) היא: 4,000 ש"ח כולל מע"מ
ניתן לקבל קבלה על השתלמות מקצועית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אשמח להוסיף את מספר הנייד שלכם לקבוצת הווטסאפ המתגבשת של תלמידי הקורס לעידכונים? אם כן שלחו לי איזה נייד לצרף? ומה השם המלא? (יריב אגוזי 054-7626439)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קורס המבוא בגרסה המרוכזת מורכב מ-16 מפגשים חד שבועיים, כל מפגש בן שלוש שעות (עם הפסקה כמובן) כשהקורס מודלרי וכל מפגש הינו אוטונומי ועומד בזכות עצמו, כך שאם הפסיד התלמיד הרצאה, אין זה מונע ממנו ללמוד שבוע לאחר מכן נושא אחר.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה לומדים בקורס אספנות, עתיקות והערכת אמנות בהנחיית מומחה האמנות יריב אגוזי?
בקורס מרתק זה לומדים אודות תהליכי ההערכה של חפצי אספנות, תכשיטים, יצירות אמנות פלסטית ועתיקות מבחינה אמנותית, מסחרים וביטוחית. לומדים כיצד לזהות את מקור היצירה, את האמן או המעצב וכמובן את השיוך לתקופה או סגנון אמנותי מסויים, לומדים אודות האומנות הישראלית ושוק היצירות של אמנים ישראלים כיום, מה היא אומנות קלאסית ומה היא אומנות עכשווית או מודרנית, מה היא אומנות דקורטיבית על האספקטים השונים שלה כגון: כלי פורצלן וזכוכית עתיקים, פסלי שיש וברונזה, שעונים עתיקים, חפצי שנהב ואמייל, ריהוט עתיק, אריגים ויודאיקה ועוד, לומדים על ההיסטוריה של האומנות ונוגעים בתקופות חשובות בהתפתחות של אמנות דקורטיבית ועיצוב כגון סגנון הארט נובו, הארט דק ותקופת ההחייאות בסוף המאה ה-19, ולמדים אודות תכשיטים עתיקים, חפצי פולקלור יהודי עתיקים, אבני חן, כלי כסף עתיקים, אמנות עתיקה מהמזרח הרחוק ועוד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
להלן רשימת הנושאים שילמדו בקורס החדש בטירת שלום:
1. הרצאה ראשונה:: מבוא לכלי פורצלן עתיקים שיוצרו במאות ה-18 וה-19 (כולל הכרת חומרים, טכניקות ייצור ועיטור) ועוד
2. הרצאה שנייה: מבוא להכרת המאפיינים של סגנון הארט נובו בארכיטקטורה, עיצוב פנים, חפצי אומנות דקורטיבית ותכשיטים שיוצרו בין השנים 1890-1917
3. הרצאה שלישית: מבוא להכרת המאפיינים של סגנון הארט דקו בארכיטקטורה, עיצוב פנים, חפצי אומנות דקורטיבית ותכשיטים שיוצרו בין השנים 1920-1935
4. הרצאה רביעית: מבוא להערכת כלי כסף עתיקים ומתכות לא אצילות
5. הרצאה חמישית: מבוא ליודאיקה ופרטי פולקלור יהודיים עתיקים (מסחר, אספנות והערכה מקצועית כולל זיופים, וזיהוי חיקויים והעתקים)
6. הרצאה שישית: מבוא חפצים שנוצרו ב'בצלאל' בירושלים במחצית הראשונה של המאה העשרים (מסחר, אספנות והערכה מקצועית כולל זיופים, וזיהוי חיקויים והעתקים)
7. הרצאה שביעית: הכרת המאפיינים של סגנונות חשובים באומנות דקורטיבית (גוטי, רנסנס, בארוק, רוקוקו ואמפייר)
8. הרצאה שמינית: הכרת שוק האומנות הישראלי מקדישמן ועד יוסל ברגנר
9. הרצאה תשיעית: מבוא לחפצים ופסלים עתיקים עשויים ברונזה
10. הרצאה עשירית: מבוא להערכה ואספנות של חפצי אומנות דקורטיבית עתיקים עשויים אמייל + מיקרו מוזאיקה + פיאטרה דורה (שלושה נושאים בהרצאה אחת מרתקת ועוצרת נשימה מבחינה ויזואלית)
11. הרצאה אחת עשרה: מבוא לחפצים עתיקים עשויים זכוכית וקריסטל (זכוכית בוהמית, צרפתית ועוד...)
12. הרצאה שתיים עשרה: מבוא לגמולוגיה (זהב, פנינים, יהלומים ואבני חן) זה הבסיס להבנת ההרצאה הבאה על תכשיטים עתיקים
13. הרצאה שלוש עשרה: מבוא לתכשיטים עתיקים (סגנונות, מאפיינים תקופתיים, טכניקות עיטור וייצור, הערכה אומנותית וכספית, הכרת זירות המסחר השונות, זיופים ועוד...) לא לנשים בלבד!
14. הרצאה ארבע עשרה: מבוא לריהוט עתיק (הכרת חומרים, מאפיינים תקופתיים ושיוך סגנוני, הערכת מחיר, טיפים לרכישה נבונה , מגמות בתחום כיום ועוד
15. הרצאה חמש עשרה: יצרני הזכוכית החשובים במאה העשרים (אמיל גאלה, דום ננסי, רנה לליק, לואיס קומפורט טיפאני, סבינו פריס ועוד)
16. אלים ומפלצות (הכרה ופיענוח של סמלים וצפנים באומנות)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחה האמנות יריב אגוזי | שמאי אומנות וותיק ומקצועי | הערכת ציורים, פסלים, תכשיטים‏ וחפצים עתיקים 054-7626439
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצה להיות שמאי להערכת יצירות אומנות?
 
 

לימודי הערכת אמנות עתיקות שמאות אמנות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
במהלך הקורס נערכות סדנאות בנושאים שונים, בהן יכולים התלמידים לבחון הלכה למעשה את הידע שצברו, תוך המחשה על ידי עשרות חפצי אומנות, פרטי אספנות, עתיקות ותכשיטים עתיקים מאוסף הגלריה. התלמידים מוזמנים לגעת ולבחון כל חפץ, תוך הנחייה מקצועית של המרצה, אנו מאמינים גדולים בקשר הלא אמצעי עם החפץ ועם הקישור לפרקטיקה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעל 80% מהעוסקים במלאכת השמאות, ההערכה וכיוב' הינם תלמידים של יריב אגוזי שהרצה לאורך השנים במסגרות הלימוד וההכשרה הנחשבות ביותר כגון: 'אסכולות', האוניברסיטה הפתוחה, 'הקתדרה', בית הספר לאדריכלים ומעצבי פנים של ברברה ברזין ועוד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמתעניין- מגיעות לך מאיתנו 2 הרצאות התרשמות חינם, שרק לאחריהן, במידה ותרצה להמשיך, נשמח לרשום אותך לקורס כולו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים ללמוד הערכה מקצועית לעתיקות וחפצים ישנים?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתעניין בלימודי אספנות והערכת אומנות ?