ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

1990 Miller's Antiques Price Guide

ספר מומלץ ! רב מכר ! מדריך המחירים של מילר במהדורה הנוכחית מקיף אלפי פריטים שונים שנמכרו בבתי מכירות פומביות, גלריות, שווקים, וחנויות לממכר עתיקות. המדריך מביא סקירה מפורטת של מגוון עצום של פריטים ונחשב לתנ"ך של המסחר בעתיקות ומלווה נאמן לכל מי שמתעניין בתחום העתיקות אם באופן מקצועי ואם כתחביב.

שם המחבר: Judith & Martin Miller
נושא הספר: מדריך הערכות ומחירים לעתיקות של "מילר" (1990)
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Millers Publuications

1990 Sotheby's Guide

ספר מומלץ ! מהדורה חמישית של מדריך המחירים העולמי לעתיקות של בית המכירות הפומביות סותביס. הפריטים המובאים כאן נותנים אפשרות מיקוד בתחומי עתיקות מגוונים. המדריך מחולק בצורה נוחה לשימוש לפי נושאים. מלווה באלפי צילומים חלקם בשחור לבן חלקם צבעוניים, וטקסט מפורט וממצא ליד כל פריט קיים.
מדריך מומלץ לאספן החובב והמקצועי כאחד, חובה לסוחרי עתיקות.

שם המחבר: Georgia Fogg
נושא הספר: מדריך המחירים לעתיקות בעולם של סותביס 1990
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Penguin Books

1996 Miller's Antiques Price Guide

ספר מומלץ ! רב מכר ! מדריך המחירים של מילר במהדורה מספר 17 הנוכחית מקיף כ 10,000 פריטים שונים שנמכרו בבתי מכירות פומביות, גלריות, שווקים, וחנויות לממכר עתיקות. המדריך מביא סקירה מפורטת של מגוון עצום של פריטים ונחשב לתנ"ך של המסחר בעתיקות ומלווה נאמן לכל מי שמתעניין בתחום העתיקות אם באופן מקצועי ואם כתחביב.

שם המחבר: Judith & Martin Miller
נושא הספר: מדריך מחירים לעתיקות של מילר 1996
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Reed Customers Books Limited

1997 Miller's Antiques Price Guide

ספר מומלץ ! רב מכר ! מדריך המחירים של מילר במהדורה הנוכחית מקיף כ 10,000 פריטים שונים שנמכרו בבתי מכירות פומביות, גלריות, שווקים, וחנויות לממכר עתיקות. המדריך מביא סקירה מפורטת של מגוון עצום של פריטים ונחשב לתנ"ך של המסחר בעתיקות ומלווה נאמן לכל מי שמתעניין בתחום העתיקות אם באופן מקצועי ואם כתחביב.

שם המחבר: Judith Miller
נושא הספר: מדריך הערכות ומחירים לעתיקות של "מילר" (1997)
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Reed International Books Ltd

2008 Miller's Antiques Price Guide

ספר מומלץ ! רב מכר ! מדריך המחירים של מילר במהדורה הנוכחית מקיף אלפי פריטים שונים שנמכרו בבתי מכירות פומביות, גלריות, שווקים, וחנויות לממכר עתיקות. המדריך מביא סקירה מפורטת של מגוון עצום של פריטים ונחשב לתנ"ך של המסחר בעתיקות ומלווה נאמן לכל מי שמתעניין בתחום העתיקות אם באופן מקצועי ואם כתחביב.

שם המחבר: Elizabeth Norfolk
נושא הספר: מדריך הערכות ומחירים לעתיקות של "מילר" (2008)
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Octopus Publishing group Ltd.

An Illustrated Dictionary of Ceramics

ספר מומלץ ! 3,054 מונחים הקשורים לאומנות הקרמיקה, כולל חומרי ייצור, מונחים, סגנונות עיצוב, דוגמאות עיצוב, צורות ועוד, מפריטים עתיקים ועד לתקופה הנוכחית. הספר כולל בנוסף הסברים מפורטים על בתי ייצור לקרמיקה וסמלי ההיכר שלהם. מלווה בצילומי שחור לבן של פריטי קרמיקה שונים.
חובה לכל אספן, חובב, וסוחר אומנות ועתיקות.

שם המחבר: George Savage & Harold Newman
נושא הספר: מדריך / מילון של קרמיקה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Thames & Hudson

Antiques

ספר מומלץ! מדריך לעתיקות ערוך למופת ע"י Elizabeth Drury, שערכה את דבריהם של המומחים בתחום העתיקות. הספר מציע לנו מבט לשיטות מסורתיות שנרכשו ע"י בעלי מלאכה ומאסטרים כל אחד בתחומו מהעולם. אחד הספרים החשובים שאיגד בין דפיו דוגמאות מצולמות מלוות בהסברים מפורטים על טכניקות קלסיות ומסורתיות. הספר מיועד לכל אספן וחובב עתיקות שמכיר ומעריך אומנות וטכניקות יצירה, הספר יהווה השראה, סיפוק והנאה.

שם המחבר: Elizabeth Drury
נושא הספר: מדריך לעתיקות
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Bloomsbury Books London

ART NOUVEAU

ספר מומלץ וחשוב ! ד"ר להיסטוריה גבריאל בקר מתמחה בתקופת הארט נובו מביא בספר זה סקירה רחבה של השפעות סגנון הארט נובו, ארכיטקטורה, עיצוב פנים, ריהוט, עבודות זהב וכסף, אומנות הקרמיקה והזכוכית, אומנות גרפית וציור.
הספר כולל צילומים צבעונים מכל העולם, על נייר כרום איכותי והסברים מפורטים.

שם המחבר: Gabriele Fahr Becker
נושא הספר: ארט נובו
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: KONEMANN

Collecting CARLTON WARE

ספר מומלץ ! לכל חובבי ואספני קרמיקה, ספר נפלא על בית היוצר הנדיר CARLTON WARE מאנגליה, הספר כולל תמונות, הסברים ומדריך מחירים ודוגמאות.

שם המחבר: David Serpell
נושא הספר: קרמיקה CARLTON WARE
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Francis Joseph

Collins Encyclopedia of ANTIQUES

ספר מומלץ ! אנציקלופדיה אלפבית לכל מונחים הקיימים בתחום העתיקות, ספר מומלץ לכל המבקש להעמיק את ידיעותיו בתחום העתיקות, מסודר לפי הא'-ב' כולל איורים וצילומים חשובים, נוח מאוד לשימוש ולקריאה, קל להתמצאות, ניתן לקבל אינפורמציה חשובה הן למתחילים לתחום, וכמובן לוותיקים שבתחום.

שם המחבר: Ian Cameron & Elizabeth K. Rowe
נושא הספר: אנציקלופדיה לעתיקות של קולין
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Tiger Books Int. LONDON