ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

Art treasures of Italy

ספר מומלץ ! מורשת העושר והמגוון של אמנות איטלקית שאין שני לה באף ארץ אחרת ריתקה במשך מאות שנים אנשי מסעות וחובבי אמנות. מלווה בצילומים נפלאים ספר זה מביא בפנינו סקירה רחבה של הגאוניות והמגוון העצום של אמנות ומאסטרים מאיטליה. כולל אוספי אמנות ידועים וחשובים מהמדינה.
ספר חובה לכל אוהבי האמנות באשר הם.

שם המחבר: Bernard Denvir
נושא הספר: אוצרות האמנות של איטליה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Galahad Books

Cartier 1900-1939

ספר מומלץ ! התכשיטים מבית היוצר 'קרטייה' הידועים בעולם כולו בשל אופיים האלגנטי וצורפות עילאית. קטלוג זה מציג בפנינו את עבודות בית 'קרטייה, בין השנים 1900-1939, שנים אשר מיוחסות לבית 'קרטייה' כשנים של יצירה מקורית חסרת תקדים ופריצות דרך של צורפות חדשנית בעולם התכשיטנות.

שם המחבר: Judy Rudoe
נושא הספר: קרטייה בין השנים 1900-1939
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Brithish museum press

Dolls

ספר מומלץ! מדריך מרתק לבובות עתיקות, זהו סיפור של תהליכים וקידמה, טכניקות שהתפתחו במהלך שנים, חומרים חדשים שנתגלו ויצרנים של בובות שעדכנו את שיטות יצור הבובות שלהם. המדריך מוביל את הקוראים בין תקופות וסגנונות מרתקות של ייצור בובות. יותר מתשעים צילומים מרהיבים המדריך הזה חיוני ובעל ערך רב לשוק העתיקות.

שם המחבר: Ronald Pearsall
נושא הספר: מדריך לבובות עתיקות
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: TODTRI

Emile GALLE

ספר מומלץ ! אמן הזכוכית הנודע אמיל גאלה אחד מחלוצי המחקר הטכנולוגי של הזכוכית, ומראשוני היוצרים בזרם הארנובו בצרפת. ההישגים שאליהם הצליח גאלה להגיע הרשימו מאוד את הקהל בתערוכה הבינלאומית שהתקיימה בפריז בשנת 1878, והוא התפרסם כמעצב העובד בסגנון חדשני ועכשווי. עיצובי הזכוכית של גאלה תרמו רבות לנטורליזם הא-סימטרי ולסימבוליזם החופשי המאפיין את הארנובו. הספר מביא בפנינו תקופה מסעירה של יוצר מופלא, מלווה בצילומים נדירים של פריטים והסברים מפורטים.
ספר חובה לכל חובב אמנות הזכוכית, אספנים וסוחרים כאחד ימצאו בו מקור מידע חשוב ובעל ערך.

שם המחבר: Philippe Garner
נושא הספר: אמיל גאלה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Academy edition-London

G. Argy-Rousseau

ספר מומלץ ! הקריירה המפוארת והגאונית של אמן הזכוכית היוצא מן הכלל רוסו (1885-1953) מתוארת כאן בספר לפרטים, השכלתו, יוזמתו, גאוניות והממציא שבו, התפתחותו האמנותית והצלחתו המסחרית. בנוסף מובאים תיאורים על קשייו כאמן ויוצר בתקופת השפל הקשה של תחילת המאה ה-20. בספר נפגוש טכניקות מיוחדות וגאוניות המשויכות לרוסו. מלווה בצילומים יפיפים של הפריטים.

שם המחבר: -DermantJanine Bloch
נושא הספר: G. Argy-Rousseau - אמנות הזכוכית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: T & H

Garden of Eden

ספר מומלץ! הספרייה הלאומית של אוסטריה מחזיקה באחד האוספים המקיפים, המשמעותיים והמרשימים ביותר בעולם של איור/ציור בוטני. בפעם הראשונה מובא בפנינו שיתוף הפעולה בין אותה ספרייה לבית ההוצאה לאור המשובח TACSCHEN אוסף חשוב זה. הפקת צילומים מרהיבה של איורים בוטנים מלווה בהסברים מפורטים בשלוש שפות.

שם המחבר: H. Walter Lack
נושא הספר: אמנות הציור הבוטני
שפה: אנגלית, גרמנית, צרפתית
שם ההוצאה: TASCHEN

Glas

ספר מומלץ ! ספר חשוב על אמנות הזכוכית העתיקה ועד לסגנון ה-"יוגנסטיל". הספר כולל צילומים צבעוניים, שחור לבן והסברים מפורטים בשפה הגרמנית.

שם המחבר: Axel von Saldern
נושא הספר: זכוכית
שפה: גרמנית
שם ההוצאה: ARNOLDSCHE

Goldscheider

ספר מומלץ! אחד היצרנים המפורסמים ביותר של קרמיקה ופורצלן מווינה. הקטלוג המשובח הזה מכיל למעלה מאלף פריטים מצולמים ומקוטלגים עוצרי נשימה מלווים בהסברים.
ספר חובה לכל חובב, אספן וסוחר עתיקות.

שם המחבר: Ora Pinhas
נושא הספר: קטלוג קרמיקה ופורצלן גולדשיידר
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Richard Dennis

Homage to Yaakov AGAM

ספר מומלץ ! אוסף הוקרה לאמן הישראלי יעקב אגם.

שם המחבר: Guggenheim
נושא הספר: הוקרה ליעקב אגם
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Guggenheim

Israel - Candido Portinari

ספר מומלץ ! מביא מגוון של רישומים וציורים מאת האמן הברזילאי הנאו-ראליסט Candido Portinari. האמן היה מוזמן לישראל להציג ממגוון יצירותיו וזכה לאהדה רבה.
הספר מלווה בהדפסי יצירות של האמן וטקסט באיטלקית ובאנגלית.

שם המחבר: Guanabara Koogan
נושא הספר: ישראל מאת קנדיו פורטינארי
שפה: איטלקית, אנגלית
שם ההוצאה: Harry N. Abrams Pub. NY