ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

ASIAN ART

ספר מומלץ ! צילומים והסברים מפורטים של פיסול, ציור וארכיטקטורה מהמזרח.

שם המחבר: Bernard S. Myers
נושא הספר: אמנות אסייתית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Hamlyn

THE CHINESE POTTER, A Practical History Of Chinese Ceramics

בשונה מרוב ספרי הקרמיקה הסינית המתרכזים בסקירת תקופה או סגנון מסוים, ספר זה סוקר את ההתפתחות הטכנית של הקרמיקה הסינית מכלי החרס ועד אומנות הפורצלן המתוחכמת של ימינו. הספר מתאר את טכניקות העבודה והשימוש בחומרים השונים תוך התייחסות להתפתחויות הטכנולוגיות הרלוונטיות לכל תקופה. הספר מלווה בצילומים והסברים מפורטים אשר יעשירו כל כדר או חובב קרמיקה ופורצלן סיני.

שם המחבר: MARGARET MEDLEY
נושא הספר: היסטוריה טכנית של הקרמיקה הסינית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: PHAIDON

The Christian Oriental Carpet

ספר מומלץ ! המחבר שהתמחה באומנות נוצרית ואסלאמית, מביא בספר נדיר זה את תרבות אריגת השטיחים מהמזרח ומהנצרות. השפעות תרבותיות, היסטוריות וגאוגרפיות על אומנות אריגת השטיחים, פיתוח שיטות אריגה. חוקים, סימנים וחומרים שונים. הספר מלווה בצילומים, דוגמאות גרפיות והסברים מפורטים.
ספר חובה לחובבים וחוקרי תרבויות, לאספנים וסוחרי שטיחים. ולאוהבי אמנות באשר הם.

שם המחבר: Volkmar Gantzhorn
נושא הספר: תרבות השטיחים הנוצרית והמזרחית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: TASCHEN

Understanding Far Eastern Art

ספר מומלץ ! מדריך מלא לאומנויות סין, יפן וקוריאה. הספר כולל הדפסים צבעונים וגם בשחור לבן, מלווה בטקסט בנושא אומנות הקרמיקה, פיסול, ציור, הדפסים, טקסטיל, לכה ועבודות מתכת.

שם המחבר: Julia Hutt
נושא הספר: הבנת אומנות המזרח הרחוק
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Phaidon Oxford