ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

Collecting Carnival Glass

ספר מומלץ! מדריך זה מיועד בעיקר כמדריך לאספנים של זכוכית קרניבל, כולל פריטים מרחבי העולם, הספר משמש גם כמדריך מחירים לדוגמאות זכוכית קניבל שונות. הכותב הנו אספן מזה 30 שנה של זכוכית קרניבל וחקר במהלך השנים את מקורות הזכוכית, בתי יוצר מארה"ב, אוסטרליה, צפון אירופה וסקנדינביה. מטרת הספר להביא ידע חשוב לאספנים והנאת קריאה לחובבי הז'אנר.

שם המחבר: Marion Quintin-Baxendale
נושא הספר: זכוכית קרניבל, צבעונית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Francis Joseph 1998

Emile Galle and the "Ecole de Nancy"

ספר מומלץ! מתאר את האמנות והאומנות של אסכולת ננסי, עם בתי המלאכה הגדולים והאמנים החשובים, עם סוגי התמחות שונים כגון ריהוט, כלי זכוכית, פיסול וכו. מתעד גם את המהפך שהיווה הופעת סגנון ה-"ארט נובו" באירופה של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, בנוף האורבני ובאמנות הדקורטיבית.

שם המחבר: כריסטיאן דביז
נושא הספר: אמיל גלה ואסכולת ננסי
שפה: צרפתית
שם ההוצאה: סרפנואז, צרפת

G. Argy-Rousseau

ספר מומלץ ! הקריירה המפוארת והגאונית של אמן הזכוכית היוצא מן הכלל רוסו (1885-1953) מתוארת כאן בספר לפרטים, השכלתו, יוזמתו, גאוניות והממציא שבו, התפתחותו האמנותית והצלחתו המסחרית. בנוסף מובאים תיאורים על קשייו כאמן ויוצר בתקופת השפל הקשה של תחילת המאה ה-20. בספר נפגוש טכניקות מיוחדות וגאוניות המשויכות לרוסו. מלווה בצילומים יפיפים של הפריטים.

שם המחבר: -DermantJanine Bloch
נושא הספר: G. Argy-Rousseau - אמנות הזכוכית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: T & H

GLASS Art Nouveau to Art Deco

ספר מומלץ ! ספר המביא את התרומה העצומה לחדשנות הפנומנלית שהתרחשה בתחום יצור ועיצוב הזכוכית בתקופות העיצוביות המרגשות של הארט נובו והארט דקו. מקור משובח לאספנים, סוחרים וחובבים.

שם המחבר: Victor Arwas
נושא הספר: זכוכית סגנונות ארט נובו וארט דקו
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Academy

LALIQUE Jewellery & Glassware

ספר מומלץ ! ערוך בצורה מופלאה שזור בצילומים נפלאים בצבע ובשחור לבן, ספר זה מחסה את כל האספקטים של הקריירה יוצאת מן הכלל של "לליק". הספר מביא גם את אוסף התכשיטים הפנומנלי של תקופת ה"בל אפוק", סמלי המכוניות, גופי תאורה וכלים שונים נוספים מתקופה של בין שתי מלחמות עולם, וכמובן אגרטלים וכלי בשמים שונים.
ספר חובה לכל אספן, חובב וסוחר אומנות עתיקה.

שם המחבר: Tony L Mortimer
נושא הספר: זכוכית לליק
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Pyramid Books

Murray collection of glass

ספר מומלץ ! אוסף הזכוכית של מוריי מונה קרוב ל 400 פריטים של זכוכית עילאית מארה"ב ואירופה. האוסף הפנומנלי של מוריי מכיל פריטים משנת 1870 ועד 1920, פריטים נדירים מהתקופה הויקטוריאנית, ארט נובו וסגנונות קלאסים. המשפחה החלה את האוסף בשנות ה-40 של המאה ה-20 ועד לשנות ה-70. קטלוג יפיפה זה הודפס לרגל הצגת האוסף בגלריה קורייר. ספר חובה לכל אספן, סוחר וחובב אמנות הזכוכית.

שם המחבר: Philip D Zimmerman
נושא הספר: אוסף זכוכית של מוריי
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Hanover

Papaer Weights

ספר מומלץ! מדריך שמושי לאספני משקולות נייר. איך לזהות, לבחור וליהנות מרכישה ואיסוף משקולות נייר חדשות וגם עתיקות. אומנים יוצרים מוכשרים עדיין מייצרים בכל העולם משקולות נייר, פריטים מרתקים, ססגוניים שהפכו עם השנים לפריטי אספנות מבוקשים. מומלץ בהחלט לאספנים, חובבים ולסוחרים.

שם המחבר: Pat Reilly
נושא הספר: משקולות נייר
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: The Apple Press

Perfume LALIQUE Bottles

ספר מומלץ ! ספר נפלא זה אוצר בתוכו את מגוון בקבוקי הבושם בעיצובו של רנה לליק משנת 1907 ועד היום.

שם המחבר: Mary Lou & Glenn Utt
נושא הספר: לליק - בקבוקי בושם
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Crown

The history of GLASS

ספר מומלץ ! ספר זה מיועד כמדריך לחובב הנלהב וגם למקצוען המומחה. הספר מביא את ההיסטוריה של הזכוכית החל מהתקופה הפרה-רומית כאשר נוסדה תעשיית הזכוכית. סגנונות חשובים ועיקריים מתוארים ומובאים כאן, טקסט קל לקריאה מלווה בתצלומים מרהיבים של דוגמאות זכוכית נדירות וחשובות.

שם המחבר: Dan Klein & Ward Lloyd
נושא הספר: ההיסטוריה של הזכוכית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Little brown & co.

Tiffany Class, A passion for colour

ספר מומלץ המקיף מגוון רחב של יצירות אומנות בזכוכית עבודת טיפאני, הספר כולל סקירה כללית של האומן לואיס סי טיפאני מתחילת דרכו כצייר ועד לאמן זכוכית בעל שם עולמי.
בספר תמונות צבעוניות נפלאות וטקסט אינפורמטיבי המלווה אותן.

שם המחבר: Rosalind M. Pepall
נושא הספר: אומנות הזכוכית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: The Montreal Museum of Fine Arts