ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

American Porcelain 1770-1920

ספר מומלץ! הספר הנו ראשון מסוגו להביא את ההיסטוריה ותיאורי הפריטים והטכניקות שפותחו בנושא קרמיקה ופורצלן שיוצרו בארצות הברית. למעלה מ 300 פריטים מוזכרים בספר. תמונות צילומים וטקסט מפורט. מצויינים בתי ייצור חשובים, סגנונות עיצוב וחומרים של תקופות שונות. רוב הפרטים מובאים בסדר כרונולוגי.

שם המחבר: Alice Cooney Frelinghuysen
נושא הספר: פורצלן אמריקאי 1770-1920
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: ABRAMS

An Illustrated Dictionary of Ceramics

ספר מומלץ ! 3,054 מונחים הקשורים לאומנות הקרמיקה, כולל חומרי ייצור, מונחים, סגנונות עיצוב, דוגמאות עיצוב, צורות ועוד, מפריטים עתיקים ועד לתקופה הנוכחית. הספר כולל בנוסף הסברים מפורטים על בתי ייצור לקרמיקה וסמלי ההיכר שלהם. מלווה בצילומי שחור לבן של פריטי קרמיקה שונים.
חובה לכל אספן, חובב, וסוחר אומנות ועתיקות.

שם המחבר: George Savage & Harold Newman
נושא הספר: מדריך / מילון של קרמיקה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Thames & Hudson

CERAMICA E FARMACIA

ספר מומלץ על כלי מיוליקה Maiolica איטלקים

שם המחבר: GUIDO FARRIS / ALBERT STORME
נושא הספר: כלי מיוליקה איטלקים
שפה: איטלקית
שם ההוצאה: SAGEP EDITRICE

Ceramics Source Book

ספר מומלץ! סקירה כללית על מקורות הקרמיקה, התפתחות הטכניקה וסגנונות הקרמיקה לאורך תקופות היסטוריות, וביבשות השונות. מיועד לחובבי התחום, אספנים וסוחרים.

שם המחבר: Errol Manners
נושא הספר: מקורות הקרמיקה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Collins & Brown

Coalport 1795-1926

ספר מומלץ! הצגת ההיסטוריה ופריטי הפורצלן של ג'ון רוז ומפעל הפורצלן. ספר המקיף את היסטורית מפעל הפורצלן האנגלי Coalport. החל מהעיצובים הראשונים של המפעל והטכניקות בתקופת המהפכה התעשייתית, וממשיך להתפתחות המפעל ולהכרתו כאחד המפעלים היצרניים המובילים לפורצלן באנגליה. מיועד לחובבי פורצלן, לאספנים ולסוחרים.

שם המחבר: Michael Messenger
נושא הספר: פורצלן Coalport 1795-1926
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Antique collectors' Club

Collecting CARLTON WARE

ספר מומלץ ! לכל חובבי ואספני קרמיקה, ספר נפלא על בית היוצר הנדיר CARLTON WARE מאנגליה, הספר כולל תמונות, הסברים ומדריך מחירים ודוגמאות.

שם המחבר: David Serpell
נושא הספר: קרמיקה CARLTON WARE
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Francis Joseph

Continental porcelain

ספר מומלץ ! ספר זה של פורצלן אירופאי מכסה תקופה רחבה וחשובה של יצירה אמנותית החל מאמצע המאה ה-18 ועד לאמצע המאה ה-19. תקופה של פריחה בייצור פורצלן בין בתי היוצר החשובים באירופה. השפעות המזרח על עיצובים ודרכי ייצור, פיתוח טכניקות מתקדמות וחדשניות, שמירה על זכויות יוצרים וריגול תעשייתי בין המפעלים.
ספר עשיר בצילומים מלווה בהסברים מפורטים שזורים בעובדות היסטוריות של אותה תקופה חשובה.

שם המחבר: John Cushion
נושא הספר: פורצלן ביבשת אירופה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Letts

French Porcelain for English Places

ספר מומלץ! ספר מרהיב מבוסס על הקטלוג הסופי של Sir Geoffrey de Bellague, של פורצלן צרפתי האוסף המלכותי. המחבר מביא מידע היסטורי חדש בנושא אספנות וייצור פורצלן צרפתי, ומתמקד בפורצלן Sevre במאה ה-18 ותחילת המאה ה-19. אותו אוסף מלכותי של Sevre נחשב לאוסף המעולה ביותר בעולם. נאסף ע"י ג'ורג' הרביעי בין 1783-1830, האוסף מדגיש את טעמו האישי של המלך של הנדיר, האקזוטי והמרהיב. ניתן יהיה למצוא בספר בנוסף להיסטוריה של פורצלן צרפתי, צילומים מרהיבים מלווים בטקסט מפורט.

שם המחבר: Joanna Gwilt
נושא הספר: פורצלן צרפתי עבור ארמונות אנגלים
שפה: אנגליה
שם ההוצאה: Royal collection Publications

Goldscheider

ספר מומלץ! אחד היצרנים המפורסמים ביותר של קרמיקה ופורצלן מווינה. הקטלוג המשובח הזה מכיל למעלה מאלף פריטים מצולמים ומקוטלגים עוצרי נשימה מלווים בהסברים.
ספר חובה לכל חובב, אספן וסוחר עתיקות.

שם המחבר: Ora Pinhas
נושא הספר: קטלוג קרמיקה ופורצלן גולדשיידר
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Richard Dennis

HEREND

ספר נדיר ומומלץ על פורצלן HEREND המפורסם המיוצר במפעל שהוקם בשנת 1926 בעיירה קטנה לאורך נהר הבלאטון במערב הונגריה. הספר מביא סקירה מפורטת של אותם יצירות אומנות וכלי פורצלן איכותיים ומבוקשים, נאספים ונמכרים בעולם כולו. מלווה בתמונות מרהיבות והסברים מפורטים כולל מפרט חותמות של המפעל לאורך כל התקופות.

שם המחבר: Gyzo Sikota
נושא הספר: אומנות הפורצלן ההונגרי
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Dr Gyzo Sikota in co production with Puski Publishing, NY