ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

Art Deco Boemia 1918-1938

אומנם למי שלא דובר צ'כית נותר להנות רק מהצילומים המרהיבים של יצירות ארט דקו מופלאות שיוצרו באזור בוהמיה באותן שנים...אבל כמעריץ נלהב של הסגנון והתקופה אני בהחלט ממליץ להשיג את הספר הנפלא הזה.

שם המחבר: Jana Hornekova
נושא הספר: ארט דקו באזור בוהמיה
שפה: צ'כית
שם ההוצאה: Electra

ART NOUVEAU

ספר מומלץ וחשוב ! ד"ר להיסטוריה גבריאל בקר מתמחה בתקופת הארט נובו מביא בספר זה סקירה רחבה של השפעות סגנון הארט נובו, ארכיטקטורה, עיצוב פנים, ריהוט, עבודות זהב וכסף, אומנות הקרמיקה והזכוכית, אומנות גרפית וציור.
הספר כולל צילומים צבעונים מכל העולם, על נייר כרום איכותי והסברים מפורטים.

שם המחבר: Gabriele Fahr Becker
נושא הספר: ארט נובו
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: KONEMANN

ART NOUVEAU

ספר מומלץ ! ספר נפלא על אומנות הארט נובו מההוצאה לאור האיכותית TACHEN, ניתן למצוא בספר זה את סיפור תנועת הארט נובו, והשפעותיה על ארכיטקטורה, עיצוב פנים, ריהוט, עבודת זהב וכסף, אומנות הקרמיקה והזכוכית, אומנות גרפית וציור. כולל ציון של בתי יוצר חשובים מכל העולם.
הספר כולל צילומים צבעונים מכל העולם, על נייר כרום איכותי והסברים מפורטים.

שם המחבר: klaus Jurgen Sembach
נושא הספר: ארט נובו
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: TACHEN

Baroque Architecture Sculpture Painting

ספר נהדר לכל מי שמבקש לדבר טוב יותר את השפה הבארוקית באומנות.

שם המחבר: Rolf Toman
נושא הספר: ספר נפלא על סגנון הבארוק
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: h.f.ullmann

Essential PRE-RAPAELITES

ספר מומלץ ! הספר מביא סקירה מעניינת ומקיפה על התקופה הפרה-רפאליטית אותה אחווה של ציירים, מבקרים ופסלים אנגלים שהוקמה בשנת 1848 ושרדה באופן רשמי למשך שלוש שנים קצרות אך דרכה נמשכה.
בספר תמונות ציורים ופסלים מאותה תקופה מרהיבה והסברים על המוצגים ועל השפעות הזרם על אומנות המאה ה-19 וה-20.

שם המחבר: Lucinda Hawksley
נושא הספר: אומנות פרה-רפאליטית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: DP Dempsey Parr

Glas

ספר מומלץ ! ספר חשוב על אמנות הזכוכית העתיקה ועד לסגנון ה-"יוגנסטיל". הספר כולל צילומים צבעוניים, שחור לבן והסברים מפורטים בשפה הגרמנית.

שם המחבר: Axel von Saldern
נושא הספר: זכוכית
שפה: גרמנית
שם ההוצאה: ARNOLDSCHE

GLASS Art Nouveau to Art Deco

ספר מומלץ ! ספר המביא את התרומה העצומה לחדשנות הפנומנלית שהתרחשה בתחום יצור ועיצוב הזכוכית בתקופות העיצוביות המרגשות של הארט נובו והארט דקו. מקור משובח לאספנים, סוחרים וחובבים.

שם המחבר: Victor Arwas
נושא הספר: זכוכית סגנונות ארט נובו וארט דקו
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Academy

GOTHIC

ספר מומלץ ! הספר מתאר את התפתחותה של האמנות הגוטית על גווניה השונים, החל מפריחתה של אמנות זו בארכיטקטורה שמקורה בצרפת ( בשנת 1140), וזליגת האמנות הגוטית למדינות השכנות לצרפת ושאר אירופה.
בספר צילומים רבים ונפלאים מלווים במאמרים והסבריםות כאן. קרוב ל 780 אילוסטרציות צולמו במיוחד עבור ספר זה. וההסברים נכתבו באופן בלעדי עבור הספר ע"י מומחי עולם בנושא אמנות גוטית. ספר חובה לכל אוהב אמנות.

שם המחבר: Rolf Toman
נושא הספר: ארכיטקטורה, פיסול וציור גוטי
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Konemann

In The Nouveau Style

ספר מומלץ! ספר זה סוקר ובודק תוך כדי חגיגת הסגנון הידוע בגאוניותו וגיוונו האמנותי של הארט נובו, סגנון שפרח ושגשג בסוף המאה ה-19 תחילת המאה ה-20 והמשיך והתפתח במהלך העשורים של אותה המאה.
המחבר מביא בספר תיאור מעניין של ההתפתחות ההיסטורית של אותו סגנון אמנותי שנולד כמרד במוסכמות האמנות הגותית והקלסית של התקופה הוויקטוריאנית, ואת דרכו של סגנון הארט נובו שבמהרה כבש כל תחום שנגעה בו האומנות.
כולל תמונות צבעוניות ושחור לבן וטקסט מפורט.

שם המחבר: Malcolm Haslam
נושא הספר: אומנות הארט נובו
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Bulfinch Press (Little Brown & Co. Inc.)

Pre-Raphaelites victorian avant-garde

ספר מומלץ ! למרות שאחוות ה פרה רפאליטים נמשכה רק חמש שנים, האומנות ה-פרה רפאליטים שרדה ופרחה במשך חצי מאה. בספר מופלא זה השזור בשלל דוגמאות מודפסות עוצרות נשימה לכל חובבי הזרם, מובאים היחסים המיוחדים בין מקימי הזרם לשלוחות היצירתיות שלו. מבט רטרוספקטיבי תוך התבוננות עתידיות להשלכות הזרם באומנות.

שם המחבר: T.Barringer, J. Rosenfeld, A. Smith
נושא הספר: פרה רפאליטים, אומנות ויקטוריאנית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: TATE Pub.