ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

JAPAN a history in art

ספר מומלץ ! ספר מיוחד זה מציג את היסטורית האמנות של יפן במהלך תקופה של עשרים עשורים כפי שנתפסה ע"י אמנים ויוצרים יפנים בעצמם. בנוסף מובאים בספר דבריהם של מלומדים ומרצים יפנים לאמנות יפנית.
ההיסטוריה של האמנות היפנית מובאת כאן גם דרך הסיפור ההיסטורי וגם דרך הפריטים הנפלאים המוצגים לראווה.
הספר מלווה בצילומים וטקסט.

שם המחבר: Bradley Smith
נושא הספר: אמנות יפנית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Gemini

Japanese Ornament

ספר מומלץ ! ספר חשוב זה מאגד בתוכו אוסף חשוב וגדול של הדוגמאות המשובחות ביותר של אמנות גרפית יפנית. מציג קשת רחבה מאוד של פריטים מתחומי אמנות יפנית שונים כגון, ריקוע, לאקה, עבודות מתכת, רקמה, אמייל, כדרות טקסטיל, ציור ורישום. הספר מכיל הדפסות נפלאות של העבודות וטקסט אינפורמטיבי וקל לקריאה. חובה לכל חובב אמנות המזרח והיפנית בפרט.

שם המחבר: G. Audsley & T. Cutler
נושא הספר: עיצוב גרפי יפני
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Arch cape press

The INRO handbook

ספר מומלץ ! לאספנים שגילו את תענוגות סגנונות האומנות המיניאטורות היפאנית אינרו ונטסקה. ספר מלומד זה יספק לאספן המקצוען, לחובב ולסוחר מידע חשוב וממצא על אומנות זו.

שם המחבר: Rymond Bushell
נושא הספר: ספר ה"אינרו" מחקר על אמנות האינרו, נטסקה ועבודות לאקה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Weatherhill

The Inro Handbook

ספר מומלץ במיוחד לאספנים שגילו את פלאי האומנות היפנית של האינרו והנצוקי. הספר מאפשר חשיפה עשירה לתוכן ועיצוב של אותה האומנות.

שם המחבר: Raymond Bushell
נושא הספר: אומנות האינרו - אומנות יפנית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Weatherhill, Inc. NY

Ukiyo-e to Shin Hansa

ספר מומלץ ! מחברי הספר מביאים בפנינו את דבריהם של 7 מומחים בעלי שם בין לאומי, יחד הם מספרים לנו את סיפורו המלא של אומנות הדפסי העץ היפניים הכוללים הדפסים כעבודות בודדות והדפסים בספרים ואלבומים. בספר ניתן למצוא הדפסים מרהיבים מתקופות חשובות כגון (Meiji - (1868-1912, ו - (Taisho (1912-1926. הספר מביא בפנינו שלל דוגמאות להדפסים, כולל הסברים מפורטים על הנושאים המוצגים בהדפסים, טכניקות, והיסטוריה של התקופה. מכיל למעלה מ 200 הדפסים חלקם מאוספים פרטיים. מתאים למומחים בנושא אומנות יפן וגם לחובבי אומנות בכלל.

שם המחבר: Amy Newland & Chris Uhlenbeck
נושא הספר: האומנות היפנית של הדפסי עץ
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Magna Books

Understanding Far Eastern Art

ספר מומלץ ! מדריך מלא לאומנויות סין, יפן וקוריאה. הספר כולל הדפסים צבעונים וגם בשחור לבן, מלווה בטקסט בנושא אומנות הקרמיקה, פיסול, ציור, הדפסים, טקסטיל, לכה ועבודות מתכת.

שם המחבר: Julia Hutt
נושא הספר: הבנת אומנות המזרח הרחוק
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Phaidon Oxford

נטסקה לאספנים (Collectors Netsuke)

ספר נחמד מאד, בשפה האנגלית הסוקר את תחום כפתורי הקימונו (נטסקה) שיוצרו במאה ה-18 וה-19, מי היו האמנים המגלפים החשובים, לפי תקופות, כולל די הרבה צילומים, רובם בצבע. לדעתי הספר כבר לא מודפס יותר, אולם ניתן להערכתי להשיגו כספר משומש באי ביי או באמזון ברשת.

שם המחבר: Raymond Bushell
נושא הספר: אספנות של נטסקה (נטצוקי) עתיקים
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Weatherhill