ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

The Israel Museum

ספר מומלץ על אוספי מוזיאון ישראל בירושלים. הספר מכיל תמונות של פריטי האוספים ויצירות האומנות והסברים מפורטים.

שם המחבר: Irene Lewitt
נושא הספר: אוסף מוזיאון ישראל
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: The Vandome Press

YONA LOTAN יונה לוטן

ספר מומלץ ! הסוקר את עבודתו החשובה והמעניינת של הצייר יונה לוטן, נולד בכפר בליטא בשנת 1926. עלה לישראל עם משפחתו. יצר והציג בגלריות חשובות בארץ ובחו"ל. הספר כולל הדפסים צבעוניים נפלאים של ציוריו וצילומי פסלים של האמן מלווה בהסברים מפורטים.

שם המחבר: Bernard Dorival
נושא הספר: הצייר יונה לוטן
שפה: אנגלית, צרפתית, עברית
שם ההוצאה: La Bibiotheque Des Arts

יוחנן סימון: דיוקן כפול

ספר מומלץ! קטלוג נפלא על האמן יוחנן סימון, צייר ישראלי, נודע בפרסקאות (ציורי קיר) שצייר; ממייסדי מכללת אורנים ומורה לאמנות במכללה. בשנות חייו בקיבוץ (1937 -1953 ), נחשב כאמן המייצג והמוביל של התנועה הקיבוצית כשיצר בסגנון האמנותי של הריאליזם החברתי. קטלוג התערוכה הנפלאה שנוצר בעקבות התערוכה במוזיאון תל-אביב, אפשר לקבץ את סיפור חייו של האמן והמדינה, וסיפורי עבודותיו.
ספר נפלא על אומנות ישראלית.

שם המחבר: טלי תמיר
נושא הספר: יוחנן סימון
שפה: עברית
שם ההוצאה: מוזיאון תל-אביב לאמנות

מנחם שמי - אדם ואמן

זהו קטלוג התערוכה של יצירותיו של האמן מנם שמי שהוצגה במוזיאון תל אביב בשנת 2009, למיטב ידיעתי זהו הספר המקיף והטוב ביותר שנכתב על אמן חשוב זה.

שם המחבר: דליה בלקין
נושא הספר: האמן מנחם שמי
שפה: עברית
שם ההוצאה: עמותת זהר צבעים

נחום גוטמן

ספר מומלץ! אלבום נחום גוטמן (1898-1980) הנו האוסף המקיף ביותר אשר הופיע עד כה בדפוס מעבודותיו של אחד מגדולי הציירים הארצישראליים שהטביע חותמו על התרבות העברית. שישים וחמש שנות ציור פעילות מיוצגות העשרות תמונות, שמן, צבעי מים, רישומים, איורים, תחריטים ופסלוני חמר ופסיפסים.
מומלץ לחובבי ציור ישראלי.

שם המחבר: אהוד בן אעזר
נושא הספר: נחום גוטמן - עבודות
שפה: עיברית
שם ההוצאה: מודן הוצאה לאור

ניר הוד

ספר מומלץ ! אחד הציירים המדוברים ביותר בארץ, ניר הוד. כל הצילומים, העבודות והטקסטים בספר הופקו, עוצבו צוירו ונכתבו בידי ניר הוד. ספר המכיל יצירה רב גונית, קסומה ומרתקת המזמינה את הקורא לחוויה רגשית מיוחדת במינה. זהו ספר של עבודות אמנות מרהיבות לצד הגיגים פיוטיים של האמן הרב תחומי ניר הוד.

שם המחבר: ניר הוד
נושא הספר: ניר הוד - אמן צילום
שפה: עברית
שם ההוצאה: זמורה ביתן וכנרת