ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

Emile Galle and the "Ecole de Nancy"

ספר מומלץ! מתאר את האמנות והאומנות של אסכולת ננסי, עם בתי המלאכה הגדולים והאמנים החשובים, עם סוגי התמחות שונים כגון ריהוט, כלי זכוכית, פיסול וכו. מתעד גם את המהפך שהיווה הופעת סגנון ה-"ארט נובו" באירופה של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, בנוף האורבני ובאמנות הדקורטיבית.

שם המחבר: כריסטיאן דביז
נושא הספר: אמיל גלה ואסכולת ננסי
שפה: צרפתית
שם ההוצאה: סרפנואז, צרפת

Fantasy Furniture

ספר מומלץ! מבט מרתק לעיצוב פורץ הדרך של ריהוט פנטזיה, עיצוב שהחל את דרכו בארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק במאה ה-19 וה-20. המחבר הנו נשיא גלריות ניו ארט, ריכז בגלריות שלו וחקר את הזרם העצובי הייחודי הזה המחבר מביא בספר עובדות חדשות ומעניינות. מלווה בצילומים מרהיבים של ריהוט וחפצים בעיצובי פנטזיה והסברים מפורטים.

שם המחבר: Bruce M. Newman
נושא הספר: רהיטי פנטזיה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Rizzoli

Price guide to Victorian, Edwardian & 1920s Furniture

ספר מומלץ! מדריך מחירים מפורט המביא בפנינו פריטי ריהוט אנגלי מ-1860 ועד 1930. המדריך מטפל בתחומים חדשים ומתאר את ערכי ריהוט עתיק אנגלי בעיקר לאלו שמוכנים להתבונן מעבר למבט חטוף ושיפוטי ברהיט עתיק קיים. מגוון הריהוטים הקיים במדריך הינו עצום, והמחירים עושים חסד עם הקונים. הספר יהווה מדריך נאמן לחובבי ריהוט עתיק, ולסוחרים כאחד.

שם המחבר: John Andrews
נושא הספר: מדריך לריהוט ויקטוריאני, אדוארדיאני, ושנות ה-20 של המאה ה-20
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Antique Collectors' Club