ספרים מומלצים


גלריה אגוזי מחזיקה בספרייה מקצועית גדולה ועשירה, המכילה אלפי ספרים וקטלוגים מקצועיים, חלקם נדירים. כשירות לתלמידי בית הספר שלנו ולציבור גולשי האתר הזה, הגלריה מפרסמת מידי חודש, ספרים מומלצים מתוך הספרייה הפרטית שלנו וזאת כדי לאפשר לרוצים בכך, לרכוש ספרות נכונה.

Chana Orloff

ספר מומלץ ! חנה אורלוף (1888-1968). מצאה את ייעודה באמנות הפיסול. בפריז. חנה אוֹרלוֹף יוצרת מופלאה, יצרה יצירה מקורית שמקיפה את כל שטחי הפיסול והטכניקות שלו. היא יצרה דיוקנאות, דמויות של נשים הרות ואימהות עם ילדיהם וכן בעלי חיים. הספר המפואר מביא בפנינו חשיפה אינטימית של חייה המופלאים ואוסף של העבודות המשובחות של האמנית המוערכת.
ספר חובה לכל חובב, אספן וסוחר אמנות גבוהה.

שם המחבר: Flix Marcilhar
נושא הספר: חנה אורלוב - פיסול
שפה: צרפתית
שם ההוצאה: Les Sditions De Lamateur

DALI

ספר מומלץ ! סלבדור דאלי צייר סוריאליסטי ספרדי-קטלאני, מחשובי האמנים של המאה ה-20. הספר מביא שלל מעבודותיו הלא שיגרתיות של האמן הדגול, ניתן למצוא צילומים באיכות טובה של עבודות חשובות של דאלי, בלווי טקטס לכל יצירה, בנוסף הוסיפו המחברים סיפורים ותיאורים על חייו המגוונים של האומן. מעניין ומרתק לקריאה.

שם המחבר: Robert Deschrnes & Gilles Neret
נושא הספר: סלבדור דאלי
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: TASCHEN

Daumier

ספר מומלץ ! אונורה דומיה 1808-1879 צייר, קריקטוריסט ופסל צרפתי. התמחה באמנות הליתוגרפיה ופצח בקריירה האמנותית שלו ביצירת לוחות עבור מוציאים לאור של מוזיקה, ואיורים למודעות. ספר זה עשיר בצילומים של ציורים ורישומים של דומיה מכל תחומי החיים, לדוגמה ציורים יודעים שלו של עובדי מערכת המשפט. קיים בספר הסבר מקדים לאמן ולתקופה בא פעל ובסוף הספר אינדקס תמונות מפורט.

שם המחבר: Luigi Barzini
נושא הספר: Honoré Daumier
שפה: איטלקית
שם ההוצאה: Rizzoli Edditore Milano

David

ספר מומלץ ! ספר נפלא זה מביא ממגוון עבודותיו של אחד האמנים הנאו קלסיים הידועים ביותר, ז'אק-לואי דויד. הספר מלווה בהסברים על חייו ופועלו של המאסטר ומכיל הדפסי תמונות של ציוריו עוצרי הנשימה.
חוויה אמיתית, וחובה לחולל עוסק באומנות.

שם המחבר: Luc de Nanteuil
נושא הספר: ז'אק-לואי דויד
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Harry N, Abrams Inc., Publisher NY

Discovering the Great Masters

ספר מומלץ לכל אוהבי האמנות, הדפסה מפוארת של תמונות יצירות אומנות בעל הסברים מפורטים להבנת סמלים באומנות המערבית.

שם המחבר: Paul Crenshaw with Rebecca Tucker & Alexandra B. Warren
נושא הספר: גילוי המסטרים הגדולים באומנות
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Universe

DUFY

ספר מומלץ ! ספר נפלא זה מביא את סגנונו הייחודי של דאפי (1877-1953), סגנון שהיה ונשאר מיוחד לו בעוד הוא מתאר בצורה נפלאה דרך ציוריו את סגנון החברה שסביבו. תיאורים של מרוצי סוסים, סצנות היכטות ומראות נוצצים של הריביירה הצרפתית, מסיבות אלגנטיות, ואירועים מוזיקליים של אותה תקופה. המחבר מסביר את האלמנטים של סגנון דאפי, השימוש באור, משיכות מכחול והשימוש באווירה כחלום.
המחבר מצליח להביא כאן בספר באמצעות תיאורי טקסט והדפסי ציוריו של דאפי את הסגנון והיצירה.

שם המחבר: Alfred Werner
נושא הספר: דאפי
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Thems & Hudson

Emile GALLE

ספר מומלץ ! אמן הזכוכית הנודע אמיל גאלה אחד מחלוצי המחקר הטכנולוגי של הזכוכית, ומראשוני היוצרים בזרם הארנובו בצרפת. ההישגים שאליהם הצליח גאלה להגיע הרשימו מאוד את הקהל בתערוכה הבינלאומית שהתקיימה בפריז בשנת 1878, והוא התפרסם כמעצב העובד בסגנון חדשני ועכשווי. עיצובי הזכוכית של גאלה תרמו רבות לנטורליזם הא-סימטרי ולסימבוליזם החופשי המאפיין את הארנובו. הספר מביא בפנינו תקופה מסעירה של יוצר מופלא, מלווה בצילומים נדירים של פריטים והסברים מפורטים.
ספר חובה לכל חובב אמנות הזכוכית, אספנים וסוחרים כאחד ימצאו בו מקור מידע חשוב ובעל ערך.

שם המחבר: Philippe Garner
נושא הספר: אמיל גאלה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Academy edition-London

Emile Galle and the "Ecole de Nancy"

ספר מומלץ! מתאר את האמנות והאומנות של אסכולת ננסי, עם בתי המלאכה הגדולים והאמנים החשובים, עם סוגי התמחות שונים כגון ריהוט, כלי זכוכית, פיסול וכו. מתעד גם את המהפך שהיווה הופעת סגנון ה-"ארט נובו" באירופה של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, בנוף האורבני ובאמנות הדקורטיבית.

שם המחבר: כריסטיאן דביז
נושא הספר: אמיל גלה ואסכולת ננסי
שפה: צרפתית
שם ההוצאה: סרפנואז, צרפת

Faberge

ספר מצויין על מכלול יצירתו של גדול הצורפים הרוסים של כל הזמנים קארל פאברז'ה, ללא ספק ממתק ויזואלי לכל אוהבי צורפות העל.

שם המחבר: Geza von Habsburg
נושא הספר: יצירתו של הצורף הרוסי הנודע קארל פברג'ה
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: Habsburg, Feldman Geneva

G. Argy-Rousseau

ספר מומלץ ! הקריירה המפוארת והגאונית של אמן הזכוכית היוצא מן הכלל רוסו (1885-1953) מתוארת כאן בספר לפרטים, השכלתו, יוזמתו, גאוניות והממציא שבו, התפתחותו האמנותית והצלחתו המסחרית. בנוסף מובאים תיאורים על קשייו כאמן ויוצר בתקופת השפל הקשה של תחילת המאה ה-20. בספר נפגוש טכניקות מיוחדות וגאוניות המשויכות לרוסו. מלווה בצילומים יפיפים של הפריטים.

שם המחבר: -DermantJanine Bloch
נושא הספר: G. Argy-Rousseau - אמנות הזכוכית
שפה: אנגלית
שם ההוצאה: T & H