בלוג


הערכה של חפצי זכוכית צרפתים, ארט נובו מתוצרת: אמיל גאלה - יריב אגוזי הערכה של חפצי זכוכית צרפתים, ארט נובו מתוצרת: אמיל גאלה - יריב אגוזי

חפצי זכוכית מתוצרת האמן הצרפתי הנודע 'אמיל גאלה', מי שנחשב כאחד מעמודי התווך החשובים של סגנון הארט נובו מבוקשים מאד בקרב אספנים וסוחרים בארץ ובעולם. בפוסט זה אציג חלק מהאגרטלים של אמיל גאלה שנמכרו אצל בגלריה ובבית המכירות הפומביות בתקופה האחרונה, המחירים אגב נקבעים על פי מספר פרמטרים כגון: גודל, סגנון ואיכות, נושא העיטור, מספר השכבות המגולפות בקמיאו, טכניקות אחרות יקרות יותר כמו 'סופלה' למשל או 'מרקטרי' יעלו את המחיר במאות אחוזים ויותר, מצב הפריט וכמובן יופיו הכללי ורמת המשיכה שלו בקרב אספנים (ישנם צבעים יותר מבוקשים למשל...)

להמשך קריאה
האמנית הנשכחת חנה בן דב ראויה למחקר ורטרוספקטיבה האמנית הנשכחת חנה בן דב ראויה למחקר ורטרוספקטיבה

האמנית הנשכחת חנה בן דב היא דוגמה עצובה לאמנית נהדרת וטובה מאד שהייתה מוערכת מאד בזמנה במיוחד בחו"ל, אבל, כפי שניסח זאת ידידי הטוב יואל גינור: " שלמעשה בגלל תחלופת דורות אספנים, חנה בן דב, הולכת ונשכחת שזה אבסורד גמור! אמנית זו בהחלט ראויה למחקר ורטרוספקטיבה... באחד המוזיאונים הגדולים." כיום מוצעות למכירה בבתי מכירות פומביות בישראל, עבודות גדולות שלה, במחירים מגוחכים של מאות דולרים בלבד, בזמן שבחו"ל היא עדיין נמכרת בסכומים של אלפי דולרים. המלצתי לכל אספן אומנות ישראלי מתחיל, אם אתה רוצה לרכוש יצירות טובות מאד במחיר מצחיק, חנה בן דב היא ללא ספק אחת הבחירות הראשונות שאני יכול להעלות על הדעת.

להמשך קריאה